Tereza Janků
architecture & interior design


Úvod

Vítám Vás na našich stránkách, doufám, že zde naleznete veškeré potřebné informace.
 
Jsme architektonické studio sídlící v Praze, působící v rámci celé ČR,  a zabýváme se návrhy rezidenčních interiérů, rekonstrukcí a projektů pro individuální bydlení pro klienty, kteří se nespokojí s průměrem. Navrhujeme zejména rekonstrukce a kompletní interiéry bytů či domů. Ke každé zakázce přistupujeme s maximálním porozuměním a naprostým respektem k Vašim přáním a možnostem daného místa. Vaše spokojenost a perfektní výsledek je pro nás alfou a omegou.
 
Jste zde správně, pokud hledáte:
- zkušenosti, spolehlivost, kreativitu a individuální řešení na míru právě pro Vás
- kompletní servis od návrhu až po zajištění realizace pomocí osvědčených dodavatelů
- podporu a pomoc během celého procesu, nikdy vás v tom nenecháme sami, ale pečlivě dotáhneme do konce to, co jsme společně vymysleli
 

FAQ

Proč spolupracovat s architektem? Jaký je rozdíl mezi architektem a designerem interiérů?
Architekt je profesionál, který má za sebou dlouholeté vysokoškolské studium, zahraniční stáže, praxi ve velkých ateliérech, v mém případě i členství v České komoře architektů.
Má široký přehled napříč různými obory, spjatými se stavebnictvím, rozumí technickým otázkám, vypracuje projektovou dokumentaci, zadává práci a koordinuje ostatní projektanty, zajišťuje projektovou dokumentace a jedná s úřady. To se hodí zejména, když probíhají nějaké dispoziční úpravy či zásahy do nosných konstrukcí, vyžadující stavební povolení.
Plánuji rekonstruovat byt či si zařídit nový byt nebo dům. Jaké výhody má spolupráce s odborníkem?
Je potřeba si uvědomit, že investice do interiéru, který je zhotoven na míru, je skutečně veliká. Není nic horšího, než vložit mnoho času, starostí a finančních prostředků do něčeho, co potom tak nějak není  „ono“. Najmout si zkušeného odborníka, který vás hladce provede krok po kroku celým procesem, vás zbaví spousty starostí a nejistoty spojených s každodenním rozhodováním a následnou realizací. Může být frustrující snažit se zorientovat v nepřeberném množství materiálů a výrobků, které dnešní trh nabízí, odborník Vám poradí co funguje, jak vše sladit dohromady,  a co se bude hodit právě pro Vás. Nemusím snad ani zmiňovat, jakou obrovskou časovou úsporu to pro Vás znamená.
Jak spolupráce probíhá?
Spolupráce probíhá v několika na sebe navazujících fázích. Například u návrhu interiéru začneme seznámením se s Vámi, Vaším projektem a představami, po odsouhasení cenové nabídky následuje Studie interiéru, která vyústí do Vizualizací. Na základě toho potom zpracováváme prováděcí dokumentaci - stavební část a nábytkovou část, spolu s výběrem vybavení. Tím ale naše spolupráce zdaleka nekončí, ba naopak to "nejhorší" nás teprve čeká. Před samotnou realizací oslovíme dodavatele a zhotovtele a poptáme pro Vás cenové nabídky, případně i vzorky, navštívíme společně jejich showroomy, jednáme s nimi a do, konzultujeme detaily a kontrolujeme výstupy, zkrátka hlídáme, aby byl výsledek naprosto perfektní a bezchybný, to vše formou Project managementu. Věřte, že Vám to ušetří mnoho času, starostí i nákladů.  Stručně řečeno tedy s Vámi vše do detailu prokonzultujeme, naskicujeme, zvizualizujeme, nakreslíme, vyvzorkujeme,  poptáme a dohlédneme na realizaci. Máme okruh osvědčených dodavatelů, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a na které je spoleh. 
Jak dlouho spolupráce trvá?
Záleží samozřejmě na rozsahu a typu zadání, například návrh interiéru 100 m2 bytu může trvat cca 2-3 měsíce. 
Jak dlouho trvá realizace interiéru, kdy se můžeme stěhovat?
Na realizaci interiéru je potřeba počítat se zhruba stejným termínem, jako na návrh, to znamená cca 3 měsíce od zaměření. Pokud jde o rekonstrukce, tam jsme minimálně na 6-9 měsících. 
Kolik budou stát vaše služby?
Ceny stanovujeme individuálně, ale obecně lze říci, že v přepočtu na m2 zhruba tolik co slušná dřevěná podlaha. Většinou ale 6-12% z odhadových nákladů, dle typu a náročnosti zadání.
Kdy se obrátit na architekta?
Nejlépe hned v okamžiku, kdy uvažujete o pořízení nemovitosti. Již na samém počátku zhodnotíme možný potenciál a poukážeme na případné limity a nedostatky.  V developerských projektech je ideální přijít co nejdříve po koupi, ideálně ve fázi, kdy jsou ještě umožněny klientské změny. Často je potřeba dělat drobné úpravy dispozic, měnit rozvody instalací a elektřiny, téměř nikdy nejsou standardy ani rozvody dostačující. U rodinných domů je nejlépe začít interiér již ve fázi studie, nejpozději pak před prováděcí dokumentací. U rekonstrukcí je vhodné obrátit se před samotnou koupí nebo těsně po ní. 
 
 

Náš tým

Náš tým

Ing.arch. Tereza Janků

Bc. Kristýna Kadlecová

Arch. Beatrice Bongetta

 

Vizualizace: Aliaksei Yaseuchik

Tereza Janku

Něco o mně - Ing.arch.Tereza Janků 

Zkušenosti v oboru mám zhruba od roku 2003, kdy jsem se podílela na rekonstrukci prvního bytu. Od roku 2012 jsem členem České komory architektů jako autorizovaný architekt pro obor Architektura a urbanismus. Číslo autorizace: ČKA 4021

 

1998-2005   Fakulta architektury ČVUT
2004-2006   Pavel Hnilička architekti s.r.o.

2006-2016

 

Loxia a.s.

2016-nyní

 

architektonické studio Tereza Janků architecture & interior design 

Ocenění:

Dům roku 2014:

 

RD Liberec (Na Krásné vyhlídce) se umístil na 1. místě a získal Cenu internetového hlasování

Publikace:

Další odkazy na online publikace:

 

 

 


^ nahoru

Ing.arch. Tereza Janků

+420 777 103 566 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Bubenečská 41, 160 00 Praha 6-Bubeneč
IČO 71419811

login

 < Opište číslo: 10