Tereza Janků
architecture & interior design


Realizace: 2020-22

Foto: Mga.Tomáš Dittrich

V rámci půdy činžovního domu vznikla během několika let nástavba se dvěma mezonetovými bytovými jednotkami. V jednom z nich našli nový domov zahraniční majitelé i stavebníci v jednom. Bydlením v tomto půdním bytě je jejich splněným snem, který se jim po komplikovaném procesu získávání souhlasů a povolení a náročnosti samotné stavby nakonec vyplnil.

Samotný interiér se nese ve znamení loftového, mírně industriálního charakteru celého prostoru. Ten je umocněn přiznaným použitím kovových konstrukcí s černým nátěrem a například obnaženou cihlovou komínovou stěnou s bílým nátěrem. Převládá jednoduchá, monochromatická černobílá kombinace v doplnění se dřevem.

Zajímavostí interiéru je také nárožní skleněný box, který se nachází ve vrchním, hlavním obytném patře u schodiště, a ze kterého je i vstup do nejvyššího podlaží prostoru - obytné galerie, sloužící hlavně jako pracovna. Hlavní obytný prostor s kuchyní, orientovaný do vnitrobloku, má ve střeše veliké ateliérové okno a francouzská okna, skrze která lze vstoupit na terasu. Nad průchodem do obytného prostoru je částečně skleněná podlaha.

Spodní podlaží v sobě skrývá dvě ložnice a koupelnu, obě patra propojuje přímočaré schodiště s úložným prostorem pod ním, kde jsou skryty technologické prvky bytu.

Spolupráce na projektu (architektonické řešení, DSP , inženýring): Fabrizio Luciano, Jan Kyznar, Ondřej Pechar a další

 

Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků © Tereza Janků ©

 


^ nahoru

Ing.arch. Tereza Janků

+420 777 103 566 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Bubenečská 41, 160 00 Praha 6-Bubeneč
IČO 71419811

login

 < Opište číslo: 8